Круглий стіл «Вихід на нові ринки. Проблеми та перспективи для українського бізнесу»

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ ПРОМИСЛОВИХ КОМПАНІЙ

 Нові технології та можливості були представлені у ВЦ «Козак-Палац»

 

Наприкінці травня у виставковому центрі «Козак-Палац» традиційно відбувся один з найбільших в Україні промислових форумів, організатором якого у регіоні щорічно виступає Запорізька торгово-промислова палата. Учасники 23-ї міжнародної спеціалізованої виставки «Машинобудування. Металургія», виставок-конференцій «Литво», «Композити та склопластики» зібралися разом, щоб продемонструвати сучасні технології та розробки, зустрітися з партнерами та потенційними замовниками, отримати корисну інформацію та взяти участь у дискусіях під час галузевих конференцій.

До проведення заходів традиційно долучилися Асоціація ливарників України, Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», НДІ склопластиків та волокна, Асоціація підприємств промислової автоматизації України

Як витримати конкуренцію та вийти на нові ринки – питання, що особливо хвилює сьогодні промисловців, було винесено на обговорення конференції у перший день роботи виставки. До участі Запорізька торгово-промислова палата запросила авторитетних експертів: голову правління асоціації сприяння бізнес-співробітництву України та ЄС Юрія Когута, директора Асоціації підприємств промислової автоматизації Олександра Юрчака, керівництво Центру сертифікації продукції ОВАС (Польща), фахівців відділу сприяння торгівлі та інвестиціям посольства Польщі у Києві.

Приємно, що закордонні гості оптимістично оцінюють перспективи українських виробників. Зокрема, представник Центру ОВАС Збігнев Тарнавський відзначив:

  • Ваша продукція зроблена за стандартами «ГОСТу», але у нас стандарти європейські. Та все можна зробити.

Пан Тарнавський розповів, що Центр займається випробуваннями, сертифікацією та оцінкою продукції:

- Наші документи діють не тільки в межах ЄС, але й в інших країнах світу. Українська продукція нам добре відома. Наприклад, ми працювали з гірськими машинами українського виробництва, що тепер використовуються на польських шахтах.

На важливості сертифікації продукції наголошував і голова правління асоціації сприяння бізнес-співробітництву України та ЄС Юрій Когут:

- Перше, що ми повинні зробити, - сертифікувати свою продукцію, зробити її доступною та зрозумілою для європейських споживачів. Друге –маємо провести конкурентний аналіз не європейських ринків взагалі, а ринків конкретної країни, куди ми хочемо вийти. Третє – ми повинні вибудувати інфраструктуру підтримки наших компаній на європейських ринках. У роботі щодо вивчення ринків, їх специфіки вагома роль відводиться Торгово-промисловій палаті як організації, що ніколи не втрачала своєї кваліфікації та авторитету.

Непростій темі подолання технічних бар’єрів у торгівлі з країнами ЄС у ході конференції була приділена особлива увага, зокрема – технічним аспектам виходу на європейський ринок електротехнічної продукції.

Тим часом у роботі виставкового промислового форуму було достатньо вітчизняних компаній, що вже успішно експортують продукцію за кордон.

Серед учасників виставки «Машинобудування. Металургія» - великі експозиції запорізьких лідерів промисловості – ВАТ «Запоріжсталь», АТ «Мотор Січ», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», продукція яких відома далеко за межами України.

Знаходженню нових коопераційних зв’язків сприяла участь у виставках як великих промислових підприємств, так і представників середнього бізнесу.

Заступник директора науково-виробничої фірми «VD MAIS» Сергій Яковлєв переконаний у надзвичайно високому потенціалі товарів українського виробництва. Відзначаючи вагому роль виставок у розширенні ринків, він розповідає про успішний досвід компанії:

  • «VD MAIS» працює з більше ніж 60 зарубіжними компаніями-виробниками. У минулому році фірма успішно пройшла сертифікаційний аудит стандарту ISO/TS 16949:2009, який підтверджує, що наше підприємство може випускати електронні модулі для автомобілів, промисловості та залізничного транспорту країн ЄС. Ми постачаємо власну продукцію для таких всесвітньо відомих компаній як «Daimler», «Ford», «Renault».

Надточні прилади, автоматика та обладнання стали одними з основних складових виставкової експозиції.

Рентгено-флюоресцентні спектрометри нового покоління, за допомогою яких можна провести високоточний хімічний аналіз на всіх стадіях виробництва презентувало київське науково-виробниче підприємство «Elvotech» - виробник світового рівня в основному працює на експорт.

Запорізьке підприємство «Триада-сварка» вперше запропонувало аутсорсингові послуги з інжинірингу - заявило про готовність взяти на себе проблеми, пов’язані з освоєнням зварювального виробництва нових виробів. Компанія представила роботизовані зварювальні комплекси, які збирають та обслуговують у Запоріжжі, у їх числі – автомат, зроблений безпосередньо для зварювання твердопаливних котлів.

У тому, що розробка та запровадження інновацій, зниження собівартості продукції – це шлях у майбутнє, - переконаний і директор департаменту ливарного виробництва Мінекономрозвитку Степан Кліменко.

Досягнення академічної та прикладної науки, що покликані сприяти промисловому розвитку українських підприємств, традиційно стають важливою частиною виставкового форуму. Зокрема, відбулися наукові конференції «Литво. Металургія», «Композити. Склопластики», пройшли майстер-класи для ливарників.

…Не дивлячись на непросту економічну ситуацію, промисловий виставковий форум відбувся та продемонстрував високий потенціал як вітчизняної промисловості, так і наукових розробок.

Тільки цифри та факти

  • Під час промислових виставок у «Козак-Палац» були представлені продукція та послуги понад 120 учасників, серед них – промислові підприємства України, країн Європи, Азії.
  • Загальна виставкова площа - 5000 кв. м.
  • Поряд зі спеціалізованими виставками цього року у «Козак-Палац» демонструвалася експозиція ІІ міжрегіональної виставки «Малий та середній бізнес-2015. Біржа субконтарктингу та аутсорсингу», організована спільно з Запорізькою міською радою. Свою власну продукцію представили запорізькі виробники, що працюють у сфері переробки сільгосппродукції, харчової промисловості, виробництва меблів, електрообладнання, металопластикових конструкцій, зварювального обладнання. Регіональні компанії запропонували також юридичні, рекламні, поліграфічн, будівельні послуги.