Партнеры InCo Forum

logo EXIM BANK
Logo ferro
www.zp.dzo.com.ua
ebaInfo1
Intourist Hotel Запорожье
business oldschool logo
 Bann BH 2016
Reporter
POLSKO-UKRAINSKA IZBA GOSPODARCZA
Алекс
TV5
MTM
GROMADSKETB
panorama2
ZP logo3
GazetaGorSovet
MVM
logo rus
Ukraina-biznes
Клуб экспортеров Украины
Промышленность в фокусе
sodruz new
s mira po faktu
100Х100 agrarniy
afisha
misto
 

 

 

 

 

 

 


InCo Forum Integration & Cooperation

ziif

InCoForum-2016:

перші підсумки та завдання на майбутнє

Перший міжнародний форум інтеграції та кооперації «InCoForum» у виставковому центрі «Козак-Палац» - відбувся!

 

 

       11 та 12 жовтня у тематичних секціях та засіданнях загалом взяли участь понад 1500 учасників, до Запоріжжя завітали більше 40 авторитетних експертів з України, Австрії, Білорусі, Німеччини, Казахстану, Канади, Китаю, Македонії, ОАЕ, Польщі, Чехії та багатьох інших країн.

Столе Змейкоскі, Надзвичайний та Повноважний Посол Македонії в Україні – вперше відвідав наше місто. Він переконаний: такі заходи, як Форум – дієвий інструмент розвитку міжнародної співпраці:

- Договір про вільну торгівлю між нашими країнами існує з 2001 року. Проте, на сьогодні ми не використовуємо в достатній мірі цей документ. Такі заходи як InCo Форум  формують передумови для подальшої плідної роботи. Ми завжди відкриті для надання інформації та допомоги бізнесу!

Почесний консул України в м. Падуя (Італія) Марко Тозон впевнений:

- Цедуже важливийФорум,адже сьогодні необхідним є проведення реформ, що наблизять Україну до ЄС, дадуть людям зрозуміти необхідність та важливість цих процесів.

Аграрії та промисловці, представники місцевих громад та владних структур, керівники великих індустріальних підприємств, успішні власники бізнесу та підприємці-початківці – захід об’єднав в один час та в одному місці тих, хто формує сьогодення економіки регіону та закладає підвалини майбутнього.

Форум продемонстрував, що Запорізький регіон та Україна – цікаві та бажані учасники міжнародної економічної співпраці. Під час гала-сесії регіональний бізнес зустрівся з численними іноземними дипломатами та підприємцями, представниками зарубіжних асоціацій з підтримки бізнесу.

У ході робочої поїздки до Запорізької області Форум відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Високий гість підкреслив особливе значення міжнародних конгресних бізнес-заходів для розвитку економіки України та зазначив, що завдання влади полягає в тому, аби створити сприятливі умови, надавати відповідний сервіс та знищити будь-які перепони при залученні інвесторів.

Заявити про проблемні питання та обговорити шляхи їх вирішення можна було і на тематичних сесіях у перший день роботи Форуму. Бізнесмени та галузеві фахівці, представники законодавчої та виконавчої влади акцентували увагу на питаннях аграрного ринку, промисловості та децентралізації.

Наступного дня – вже за участю закордонних експертів та представників міжнародних програм – обговорювали питання розширення географії експорту українських компаній, інтеграції у світове співтовариство, інструменти підтримки та фінансування експортно-імпортної діяльності.

Закономірно, що саме інтеграція та кооперація – два надзвичайно важливі для бізнесу інструменти – винесені у назву Форуму. У сучасних умовах знаходження шляхів до міжнародної торгово-економічної інтеграції, а також пошук партнерів для створення системи кооперації між великими та малими підприємствами є одним із інструментів підвищення конкурентоспроможності та розвитку національного бізнесу.

Як відомо, з 1 січня 2016 року вступила в дію Угода про Зону вільної торгівлі України та ЄС, підписано Угоду про ЗВТ з Канадою, очікується – з Туреччиною. Це відкриває нові можливості для розширення ринків збуту продукції вітчизняних підприємств, але в той же час – потребує від бізнесу сучасних рішень та активних дій.

Наприклад, агропромислова інтеграція спрямована на досягнення кінцевого результату – отримання готового до споживання продукту. Зокрема, сучасні технології та можливості переробки продукції агросектору створюють нові можливості і перспективи у розвитку рослинництва.

Такий приклад.

При скороченні обсягів експорту соняшника і при максимальному завантаженні існуючих в Україні потужностей з переробки можна додатково виробляти 2 млн. тонн олії (оціночний вплив на ВВП країни складає 2,30 млрд. дол.)

А як заявити про себе компаніям, що вже зараз готові брати участь у реалізації великих інфраструктурних проектів в Україні та за кордоном? Традиційний та ефективний шлях до цього – участь у виставкових заходах. Невипадково, що у дні Форуму поряд із «спіч-майданчиком» у «Козак-Палац» розгорнулися декілька експозицій, покликаних підтримати національних виробників товарів та послуг, сприяти розвитку міжрегіонального та міжнародного співробітництва. Це інформаційна експозиція інвестиційно-економічного потенціалу міст Запорізької області, спеціалізована виставка «Агрокультура» та експозиція пропозицій малого та середнього бізнесу щодо реалізації міських проектів на засадах аутсорсингу та субконтрактингу.

Сотні двосторонніх перемовин, нових знайомств та намірів про співпрацю, отримання цікавої та корисної бізнес-інформації – це ті здобутки Форуму, що принесуть результати в близькому майбутньому. Символічно ж, що вже протягом роботи заходу підписані міжнародні документи: меморандум про створення Запорізької інженерної палати між землею Саксонії Анхальт, Асоціацією «Запорізький регіональний центр розвитку спроможних територіальних громад» та Агенцією регіонального розвитку Запорізької області, а також – договір про співпрацю між Запорізькою торгово-промисловою палатою та програмою «FitforPartnershipwithGermany».

За підсумками Форуму всі пропозиції та вироблені алгоритми будуть сформульовані у Резолюції, зміст якої відкритий для загального доступу та доповнення. Документ, у першу чергу, важливий для того, щоб офіційні заходи та робочі сесії стали відправною точкою для продовження роботи у напрямку розвитку економіки регіону, підтримки підприємництва.

Під час проведення форуму був презентований інвестиційно-економічний потенціал Запорізького регіону
Емма Турос, виконавчий директор Канадсько-Української торгової палати:

- Форум працює у дуже конструктивному ключі, і думки експертів певною мірою збігаються. Є багато практичних порад, а за реакцією бізнесменів – вони налаштовані важко працювати, готові розглядати можливості виходу на різні ринки та дослухатися до порад експертів.

Ми маємо надію, що це дасть результат.

Олексій Вадатурський, генеральний директор ТОВ СП «Нібулон», Герой України:

- Якщо є спілкування, є такі зустрічі, тим більше – з представниками західних країн, дипломатами – таким чином ми самі демонструємо приклад, як треба залучати інвестиції. Коли ж серія форумів проходить по всій Україні – це сигнал для всіх інвесторів – інвестувати в економіку України.

До того ж, ми знаємо, що будь-яка криза – це нові можливості для бізнесу, це поштовх для розвитку.

Олег Дубиш, віце-президент Польсько-Української Господарчої Палати:

-  Перш за все Форум – це комунікаційний майданчик, дуже добре, що традиція проведення таких заходів є у Запоріжжі. У світі дуже цінуються українські технічні інновації. Гадаю, прийшов час для створення міжнародних кластерів, консорціумів. За цим – майбутнє.

Організатори дякують за підтримку партнерам форуму:

- АТ «Укрексімбанк» (Державний експортно-імпортний банк України)

- Акціонерне підприємство «Запорізький завод феросплавів»

- Торгово-промислова транснаціональна корпорація «Кераміст»

- Електронний майданчик «Держзакупівлі. онлайн»

1 Программа
2 Участники
3 Докладчики
4 Организационная поддержка
5 Информационные партнеры
6 Партнеры
7 Метериалы
8 Фотоотчет

 

Оргкомитет:

Запорожская торгово-промышленная палата,
тел.: + 38 (061) 213-50-26
Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , www.ziif.in.ua

 

Организаторы InCo Forum

Запорожская областная государственная администрация

zapgorsov

Торгово-промышленная палата Украины

Запорожская торгово-промышленная палата

potencial

15.07.16 - 1

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України

Центр ресурсоэффективного и чистого производства

logo ES

Генеральное консульство Федеративной Республики Германия в Донецке/офис Днепр

GIZ logo

Логотип


Польсько-Українська Господарча Палата

Ассоциация украинского бизнеса в Польше

Консультування України щодо питань аграрної торгівлі

ГП «Держзовнишинформ»

Проект ПРООН

Logo PLEDDG eng ukr-350

kitay

sidkon

derjslujba

4

Украинская ассоциация качества (УАК)

appay

Українське Агентство зі Стандартизації Національний орган стандартизації

Національний інститут стратегічних досліджень

ief