Международный энергетический форум - 2014

energy
IV Міжнародний Енергетичний Форум

10 вересня 2014 р., м. Запоріжжя

ВК «Козак-Палац» (вул. Перемоги, 70-б)У Запоріжжі вивчають джерела енергоефективності

Новітні енергозберігаючі технології в промисловості та житлово-комунальному господарстві були представлені у виставковому центрі «Козак-Палац» Запорізької торгово-промислової палати, а також стали темою експертних дискусій.

Сприяли цьому вже традиційні для регіону осінні конгресно-виставкові заходи: ІV Міжнародний Енергетичний Форум і XIспеціалізована виставка «Енергія». Вперше цього року відбулася виставка «Опалення та водопостачання»; «Енергозберігаюче будівництво» - нова актуальна назва виставкового проекту «Домострой-Осінь».


Експертні дискусії, актуальні акценти

Виставково-конгресні заходи цього року вирізнялисяширокоютематичною розгалуженістю дискусій за участю експертів: будівельна галузь в умовах ефективного використання енергоресурсів, реалізація енергоефективних проектів у будівництві та житлово-комунальному секторі, досвід реалізації проектів з підвищення ресурсоефективності підприємств, гармонізація екологічного законодавства України відповідно до положень угоди про Асоціацію з ЄС.

У відкритті заходу взяли участь заступник голови Запорізької облдержадміністрації Петро Гончарук, перший заступник Запорізького міського голови Дмитро Свіркін, генеральний консул ФРН у м. Донецьку Детлеф Вольтер, віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

У вітальному слові президент Запорізької ТПП Володимир Шамілов подякував присутнім за підтримку з реалізації проекту.

Адже разом з ЗТПП серед організаторів заходу - Запорізька обласна державна адміністрація,  Запорізька міська рада,  Торгово-промислова палата України за підтримки Конфедерації будівельників України, Центру ресурсоефективного та чистого виробництва, Європейсько-українського енергетичного агентства, профільних відомств та асоціацій, консалтингових компаній.

Вітаючи присутніх, віце-президент ТППУ Михайло Непран відзначив високу комунікативну роль Торгово-промислової палати для бізнесу на шляху до реалізації успішних проектів. У тому числі, за допомогою проведення таких форумів, широких зустрічей за участю представників влади, інвесторів та експертів.

Є підтримка і західних колег. У цьому запорізьких підприємців завірив генеральний консул ФРН у м. Донецьку Детлеф Вольтер, наголосивши, що німецькі фахівці готові ділитися досвідом і напрацюваннями у галузі енергоефективності.


Варто особливої уваги :

імплементація екологічного законодавства ЄС

Окрему увагу у рамках форумних заходів приділено перспективам і ризикам від упровадження нової системи торгівлі викидами парникових газів для українських підприємств, а також досвіду участі підприємств Запорізької області в системі торгівлі квотами на викиди парникових газів.

Нагадаємо, що актуальність теми пов’язана з підписанням 27 червня 2014 року Президентом Угоди про Асоціацію України з ЄС, яка містить ряд зобов’язань нашої держави з гармонізації законодавства у різних галузях. Імплементація екологічного законодавства ЄС – один з основних напрямків. Для промисловості та енергетики України важливими та відчутними будуть імплементація трьох законодавчих пакетів: законодавство про промислові забруднення, управління промисловими відходами та система торгівлі викидами парникових газів.

Президент Союзу екологічних аудиторів України Святослав Куруленко акцентував на тому, що система торгівлі викидами дозволяє залучити фінансування на заходи з енергоефективності у частині зниження споживання викопного палива.

Підтверджує це і досвід запорізьких компаній. Начальник управління охорони навколишнього середовища комбінату «Запоріжсталь» Інна Холіна зазначає, що на період дії Кіотського протоколу комбінат підтверджував скорочення одиниць викиду парникових газів і, відповідно, отримував гроші на реконструкцію виробництва, впровадження сучасних технологій і реалізацію екологічних проектів.


Муніципальний енергетичний план Запоріжжя:

є співпраця

Питання енергоефективної економіки надзвичайно гостре та актуальне на сьогодні. Ще раз підтверджує це одна з провідних подій цьогорічних заходів - широка презентація Муніципального енергетичного плану Запоріжжя (містить програму дій, спрямованих на зниження енергоспоживання будівель).

Більше дізнатися про потреби міста, наочно представити свої пропозиції профільним підприємствам допомогла «Контактна енергетична біржа» зі спеціалістами комунальних підприємств області.

Крім цього, під час роботи виставки працювала і спеціальна експерта комісія - тож компанії, що представили найкращі пропозиції з енергомодернізації, у  перспективі можуть бути запрошені до реалізації міських проектів.

За результатами презентацій, обговорень та вивчення пропозицій п’ятеро серед потенційних партнерів в реалізації Муніципального енергетичного плану відзначено Сертифікатами: це українські компанії «Ентальпія плюс», «СКАНРОК», «Оптіменерго», «Менеджес Україна», «БІОСПЕКА».


Які рішення пропонують учасники виставок?

Альтернативна енергетика, електротехнічне обладнання, теплова енергетика (котли, опалювальні системи), контрольно-вимірювальні прилади та автоматика – на виставках з акцентом на енергозбереження та енергоефективність більше 60 компаній продемонстрували обладнання та розробки.

Експозиції зацікавили і фахівців, і просто городян, які відповідально готуються до зимового сезону та приділяють особливу увагу енергозбереженню у власному будинку.

ТОВ «Зелена система» запропонувала відвідувачам виставки повний спектр послуг для створення ефективної автономної системи енергоспоживання і підприємства, і приватної будівлі. Сонце, вітер, повітря та інші поновлювальні джерела енергії – у комплексних інженерних рішеннях компанії. Зокрема, сонячні електростанції встановлені на базах відпочинку, виробничо-логістичних майданчиках, приватних будівлях у Запорізькій області, Кривому Розі, Одесі, Черкасах

Переваги встановлення сонячних енергосистем та інші актуальні рішення пропагував інженерний центр «Теплостар» - створює та втілює актуальні проекти забезпечення житла, офісу чи виробничого приміщення теплом, водою, газом, електроенергією та альтернативними видами енергії. Як повідомив директор компанії Володимир Щербінін, за останні два роки компанією реалізовано близько 10 сумісних проектів з ЄС з установки сонячних систем для дитячих садочків, шкіл і фельдшерських пунктів у віддалених районах Запорізької області.

Колективом Науково-виробничої фірми «Енергосистеми» розроблена та запроваджується система обліку, аналізу та диспетчерського управління постачанням паливно-енергетичних ресурсів на декількох підприємствах України та Запорізької області.

Також відвідувачі змогли дізнатися про нові прогресивні системи електричного обігріву, познайомитися з технологією «Термодом». Серед тематичних напрямків – теплоізоляція, кондиціювання, вентиляція, екологічний контроль.

1 Программа
2 Участники
3 Докладчики
4 Партнеры
5 Анкеты муниципального плана
6 Презентация Муниципального энергетического плана г. Запорожье до 2030г.
7 Фотоотчет
8 Материалы
9 СМИ